Lacná pôžička

Zviazané peniazeČlovek v núdzi, ktorý si potrebuje požičať skutočne len príležitostne malý obnos peňazí, ale aj taký ktorý potrebuje na svoje projekty viac peňazí sa sústredí na to, aby preplatil čo najmenej. V tomto významne nájsť lacnú pôžičku nemusí byť jednoduché, ak zoberieme na zreteľ, že spoločností a ich ponúk je mnoho. Skúmať každú a jednu z nich by bolo náročné časovo, ale aj psychicky. Preto sa bystré hlavy zoskupili a vymysleli kalkulačku,  ktorá vám vypočíta najlepšiu a najvýhodnejšiu finančnú pomoc na trhu. Nájsť ju už nebude problém. Lacná pôžička môže byť už aj vaša, ak si otvoríte stránku skrytú vo vyznačenom výraze, a to kliknutím naňho.

Najlepšia na výpočet je kalkulačka

Tak ako jednotlivých spoločností, tak je na trhu aj mnoho kalkulačiek, ktoré umožňujú bezplatné porovnanie ponúk. Nie každá ale obsahuje rovnaké ponuky. Niektorá ich porovnáva len zopár, iná zas oveľa viac. To, ktorá pôžička je ale skutočne lacná, vám odhalí online porovnanie na stránke, ktorú sme vám odporúčali si otvoriť už v úvode. Nestratíte nič, keďže je výpočet úplne zadarmo a zobraziť sa vám môžu až desiatky ponúk. Takže sa určite nestane, aby ste nejakú výhodnú ponuku prepásli. Na zistenie vhodných ponúk stačí len dopísať základné údaje ako výška požadovanej sumy, doba splatnosti, doba fixácie či hodnota založenej nehnuteľnosti. Po tom sa vám zobrazí nielen jedna lacná pôžička, ale hneď viacero, i keď určite tam bude aj mnoho nevýhodných ponúk. Ale práve na to slúži porovnanie.

Ako ste si možno domysleli tento pomocník funguje hlavne pri vyšších sumách, ktorých rozdiely v preplatkoch môžu predstavovať až desaťtisíce eur. Pri nižších sumách, približne do 5 000 eur je možné využiť buď kurzorovú kalkulačku na konkrétny produkt alebo mutližiadosť. Tá vám odhalí lacnú pôžičku s nižšou žiadanou sumou tak, že vám jednotlivé spoločnosti priamo zašlú ich ponuky. Ak s podmienkami súhlasíte, môžete o daný produkt požiadať a ak nie, tak nie.

Od koho požiadať?

Lacná pôžička, s ktorou by ste nepreplatili niekoľkonásobok požičanej sumy je podmienkou väčšiny žiadateľov. Nájsť ju už vďaka vyššie uvedenému nástroju, ktorý môžete využiť priamo od vás z domu online, nie je problém. Treba však aj vedieť, od koho môžete finančnú pomoc dostať. Okrem príbuzných, ktorých sa mnohokrát neodvážime požiadať, sú k dispozícií aj iné osoby či spoločnosti.

Lacná pôžička môže byť vaša aj na zmenku a to od súkromníkov, ktorí si stanovujú vlastné podmienky. Nie sú vedený ako oficiálna inštitúcia na sprostredkovanie peňazí, ale to si žiadatelia plne uvedomujú. Preto je možné dohodnúť sa na podmienkach. Ďalšími dvoma možnosťami sú banky a nebankové spoločnosti. Tie majú podmienky prísne stanovené a nedá sa nimi hýbať, iba ak pri špeciálnych ponukách, ktoré si tak či onak stanovujú oni. Väčšie predpoklady na lacnú pôžičku s vyššími sumami však predstavujú bankové spoločnosti. Pri nižších sumách to sú nebankovky a to aj z toho dôvodu, že banky tie najnižšie sumy neposkytujú. Nižšie v texte si priblížime aj jednotlivé produkty, aby ste vedeli, čo a koľko od koho môžete požiadať.

Akými spôsobmi o lacnú pôžičku žiadať?

Vybraté peniaze z bankomatuVäčšinou sa spôsoby požiadania odvíjajú od toho, od akej spoločnosti žiadate a akú sumu žiadate. Osobné žiadosti sa požadujú skôr pri vyšších sumách a to aj z toho dôvodu, že je potrebné dokladovanie rôzneho druhu. Nie je vylúčené, že niektoré môžu prebehnúť na čisto internetovej báze, a to hlavne pri nebankových spoločnostiach. Telefonické žiadosti sú postupne na ústupe, i keď stále je ich možné využiť a to opäť špeciálne v nebankovkách. Lacnú pôžičku však môžete najistejšie a najrýchlejšie získať hlavne online, a to aj vďaka kalkulačke na porovnanie, ktorej sme sa venovali vyššie. Opäť je to hlavným spôsobom žiadania v nebankových spoločnostiach, i keď podávať žiadosti takto môžete aj v bankách. Iným spôsobom žiadania je aj sms pôžička, ktorá až taká lacná nie je. Väčšinou má vyššie úroky, viac poplatkov a je pomalšia než ostatné spôsoby žiadania. Každý si však volí to, čo mu najviac vyhovuje.

O aký produkt žiadať?

V tejto časti si uvedieme tri základné typy tohto produktu, aby ste vedeli, o ktorý v prípade potreby žiadať a ktorý hľadať. Na Peniazomate, ku ktorému sa dostanete aj po kliknutí na výraz vyznačený v úvode, ale nájdete skutočne všetko. Delenie pôžičky, pričom nemusí byť zároveň aj lacná je: ihneď, rýchla a klasická. V stručnosti vám ich predstavíme.

Získať produkt ihneď môže byť veľmi nápomocné, hlavne ak ide o bezodkladné riešenie situácie. Do 10 minút maximálne do 24 hodín môžete mať na účte až do 500 eur. To, či bude daná pôžička lacná alebo nie, závisí aj od toho, koľký krát žiadate. Bežný úrok tohto produktu sa pohybuje okolo 20-30%,  no v špeciálnych prípadoch môže byť aj 0%. A to hlavne vtedy, ak žiadate po prvýkrát. Pri nižších sumách ani ten vyšší úrok nemusí byť zastrašujúci, pretože v prepočte by predstavoval niekoľko eur. Splatnosť tohto produktu je maximálne 30 dní. Lacná pôžička ihneď je nebanková a dostupná je aj pre nezamestnaných (dôchodcov, ženy na materskej, študentov…), či pre žiadateľov bez registra, bez dokladovania príjmu atď.

Pokiaľ máte viac času, približne 7 dní, počítate s náročnejšími podmienkami na žiadateľa, tak môžete žiadať aj o sumy približne do 5 000 eur a to ako v bankách, tak aj v nebankových spoločnostiach. Úrok aj tu môže byť v takej výške ako v hore uvedenom prípade. Doba na splatenie je dlhšie, môže trvať aj niekoľko rokov.

Klasická pôžička predstavuje najväčšie rozdiely v tom, ktorá je lacná a ktorá už nie. Skutočne môže ísť aj o desaťtisíce, čo ja zapríčinené nielen úrokom, ale aj rôznymi inými poplatkami, ktoré sa skrývajú pod údajom RPMN. Sledovať práve tento údaj je oveľa dôležitejšie ako len rozhodovanie sa na základe hodnoty úroku. Pôžička môže byť lacná aj vtedy, keď má vyšší úrok ako iná ponuka, no má oveľa nižšie iné poplatky. Žiadame o ňu hlavne v bankách kvôli nižším úrokom. V nebankovkách sú väčšinou nad 10%. S týmto produktom môžete získať aj niekoľko stoviek tisíc eur, no treba počítať so založením nehnuteľnosti, s kontrolou registra či dokladovaním príjmu. Na splatenie si môžete zvoliť maximálne 30 rokov.

Ak teda už tušíte, aký produkt potrebujete, pomocou kalkulačky na Peniazomate si nájdite jeho najvýhodnejšieho poskytovateľa. Okrem iného sa na ňom dočítate aj mnoho iných informácií ohľadom týchto produktov. Lacná pôžička je ale spracovaná napr. aj v tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>